جستجو
Close this search box.
Hadesa E Masjed Imam Zaman

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان حمله تروریستی در مسجد امام زمان در شهرک اندیشه ولسوالی گذره ولایت هرات را که منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از مومنان نمازگزار گردیده را شدیداً نکوهش نموده برای شهدای این حادثه المناک بهشت رضوان و برای مجروحین شفای عاجل و کامل و برای بازماندگانِ الم دیده این حادثه صبر و بردباری مسألت می‌نماید.

 

تروریسم بزرگترین تهدید برای امنیت منطقه و جهان بوده و همواره از انسان‌های بی‌گناه قربانی‌ها گرفته است. بدون شک افغانستان و مردم مظلوم آن از بزرگترین قربانی‌های اعمال تروریستی و دهشت افگنی است.

پس از تسلیم دهی قدرت به گروه طالبان، افغانستان آسیب‌پذیرتر از هر زمان دیگر شده و در ابعاد وسیع از جمله امنیت، حقوق بشر، حقوق زنان، حقوق مذاهب و اقتصاد متأثر گریده است. گروه طالبان نه تنها برای بهبود وضعیت حاکم در کشور کاری نکرده بلکه افغانستان را به لانه امن برای تروریسم منطقه‌ای و جهانی تبدیل نموده است. از این منظر مهار تروریسم اهمیت بالقوه دارد و همکاری و پشتیبانی  بین‌المللی از جریان‌های مردمی در جلو گیری از رشد تروریزم و نابودی آن کمک خواهد نمود.

باور ما اینست که این حملات توسط گروه‌های تروریستی‌ای صورت می‌گیرد که موتلف طالبان و مورد حمایت آنان است و در خاک افغانستان پناه‌گاه و تربیت‌گاه‌ها دارند.

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان بار دیگر برای شهدای حادثه مسجد امام زمان طلب مغفرت نموده برای زخمی‌ها شفای عاجل و برای بستگان قربانیان این حادثه صبر و شکیبایی آروز می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت/ open chat
1
ارتباط واتس اپ / Contact by WhatsApp
Scan the code
شما می‌توانید پرسش و یا دیدگاه خود را اینجا بنویسید