جستجو
Close this search box.
اعلامیۀ شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان در باره اظهارات مقامات ملل متحد در آستانه نشست قطر

در آستانۀ نشست قطر برای افغانستان، مسوولان عالی‌رتبه سازمان ملل متحد تلاش‌های گسترده‌ را آغاز کرده اند تا زمینه‌ی حضور نمایندگان گروه طالبان را در این نشست فراهم کنند. این تلاش‌ها در حالی صورت می‌گیرد که جو خفقان به‌خصوص برای زنان به سرحد نهایی رسیده و در حال حاضر بسیاری از زنان و دختران بدون هیچگونه دلیل قانونی در بازداشت از سوی نیروهای سرکوب‌گر به اصطلاح امر به معروف و نهی از منکر طالبان قرار دارند.

اظهارات یکی از مسئولان ملل متحد مبنی بر عدم براندازی گروه مسلط شده و بقای آن مایه تاسف و نگرانی شدید مردم افغانستان شده است و در همین رابطه عدالت طلبان و آزادی‌خواهان کشور از هر گوشه و کنار جهان و نیز افغانستان صدای دادخواهانه شان را بلند کرده اند.

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان درحالی‌که از تلاش‌های سازمان ملل متحد برای توجه به حل مساله افغانستان سپاس‌گزار است، از اظهارات اخیر یکی از مسوولان ارشد آن سازمان ابراز تاسف نموده، امید دارد که ملل متحد با استفاده از جایگاه و اتکا به وظایف ذاتی خود، زمینه‌ی برقراری صلح پایدار و دولت قانونی مبتنی بر اراده و خواست مردم افغانستان را از طریق پروسه‌ی فراگیر ملی فراهم کند نه این‌که زمینه‌ی بقا و استمرار سلطه‌ی غیر مشروع و ظالمانه موجود را تحکیم بخشد.

یک پاسخ

  1. سلام عرض آدب به تمام اعضای شورای مقاومت ملی افغانستان .. من به حیث یک شهروندان افغانستان و جوان مبارز پیام من به مبارزین قهرمان این است که اگر جهان به کمک و حمایت از مبارزین آزادی خواه و مردم افغانستان حاضر به کمک نشد باید گزینه مقاومت مسلحانه را روی دست گرفت دیگر هیچ گزینه کار آمد نخواهد بود این یک آمد ضروری است .و همه مردم قهرمان افغانستان با شما خواهد بود.والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت/ open chat
1
ارتباط واتس اپ / Contact by WhatsApp
Scan the code
شما می‌توانید پرسش و یا دیدگاه خود را اینجا بنویسید