جستجو
Close this search box.
هتک حرمت به قرآنکریم

بنام خداوند بخشاینده و مهربان

هتک حرمت و آتش زدن قرآن کریم در کشور سویدن، مایۀ تاسف و تأثر شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان گردیده است.

این شورا ضمن محکوم نمودن هتک حرمت به قرآن کریم آخرین کتاب مقدس آسمانی، چنین اعمال را تجاوز به ارزش‌ها و اعتقادات حدود دو میلیارد مسلمان دانسته و ادامۀ چنین اعمال شنیع را عامل دوری پیروان ادیان در جوامع انسانی و فربه شدن رویکردهای افراط‌گرایانه می‌داند.

روشن است که از نظر این شورا هر نوع افراطی‌گری که شامل هتک حرمت به مقدسات، تحمیل نظرات یا اعتقادات خود بر دیگران، تحریف واقعیت‌ها، عدم قبول دیدگاه‌های مختلف، نادیده گرفتن حقوق و نیازهای اولیه دیگران و ایجاد فضای سوءتفاهم و تعارض است، مردود پنداشته شده و رویکردهای این‌چنینی را برای جوامع انسانی خطر زا و فاجعه‌بار دانسته و تأکید می‌داریم که نباید از آزادی بیان و عقیده استفاده‌های ابزاری صورت بگیرد و به مقدسات دیگران اهانت روا داشته شود.

شورای مقاومت ملی بهترین رویکرد را نگاه متعادل می‌داند که در آن درک و احترام به دیگران و عقاید آن‌ها وجود داشته باشد. از طرفی احترام به اعتقادات دیگران و ایجاد فضای معنوی متقابل، احترام و درک نسبت به ارزش‌ها و مقدسات دیگران یکی از اساسات مهم دموکراسی پنداشته می‌شود.

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان از سازمان ملل متحد و دولت سویدن می‌خواهد تا در زمینه اقدام جدی وعملی نموده و پروندۀ عامل این عمل شنیع را با در نظر داشت قوانین جرایم بزرگ بررسی  نمایند تا از تکرار چنین اعمال فتنه‌بار جلوگیری بعمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت/ open chat
1
ارتباط واتس اپ / Contact by WhatsApp
Scan the code
شما می‌توانید پرسش و یا دیدگاه خود را اینجا بنویسید