جستجو
Close this search box.
شهدای شهرک جبرئیل هرات

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان با تاثر و تألم عمیق شهادت مظلومانۀ شش‌تن از هموطنان بی‌گناه مان به‌شمول دو عالم دین را که دیروز جمعه در نتیجه‌ی یک حمله مرموز و وحشیانه تروریستی جان‌های شیرین شان را از دست دادند به خانواده‌های داغ‌دیده آنها تسلیت عرض نموده، برای شهدای این حادثه هولناک بهشت برین و برای زخمی‌ها شفای عاجل و کامل آرزو می‌نماید.

بدون شک این ترورهای زنجیره‌ای و کشتار هدفمند، اعمالی هولناک و بی‌رحمانه، غیر انسانی و نقض صریح حقوق بشر است که در ادامه نسل‌کشی هدفمند هموطنان هزاره و پیروان اهل تشیع، انجام می‌پذیرد و برای ایجاد ترس و هرج و مرج در بین مردم صورت می‌گیرد. این اعمال نه‌تنها با ارزش‌ها و اصول بشری مغایرت دارد بلکه اهدافی را دنبال می‌کند و در دراز مدت امنیت منطقه‌ای و جهانی را نیز به خطر می‌اندازد. این جنایات مرگبار ماهیت ادعای تامین امنیتی را که گروه طالبان ادعا می‌کند، ثابت می‌سازد و نشان می‌دهد که تامین امنیت آنان ادعای واهی و دروغی بیش نیست.

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان، از سازمان ملل متحد، جامعه جهانی و کشورهای منطقه می‌خواهد تا با درک شرایط موجود و برای مقابله و بیرون رفت از وضعیت خفقان حاکم و جلوگیری از تداوم جنایات بشری، توقف کشتار هدفمند و زنجیره‌ای هموطنان هزاره و شیعه، بجای تعامل خوش‌باورانه با گروه طالبان، زمینه‌ی برگشت مردم‌سالاری و تغییر وضعیت مطلوب مورد حمایت مردم افغانستان را حمایت نمایند.

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان یکبار دیگر حمله تروریستی و جنایت ضد بشری دیروز جمعه را با شدیدترین الفاظ محکوم نموده، به خانواده‌های عزادار شهداء تسلیت گفته برای شهدای این حادثه بهشت رضوان و برای زخمی ها شفای کامل میخواهد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت/ open chat
1
ارتباط واتس اپ / Contact by WhatsApp
Scan the code
شما می‌توانید پرسش و یا دیدگاه خود را اینجا بنویسید